> admin Kasım 3 2023

Mynet Chat Odası İle Sohbet Arayan Almanya Kızları

Sohbet arayan Almanya Kızları nereden chat yapr? Almanya’da ki Türklerin en çok ziyaret ettiği Almanya Sohbet sitesini öğrenmek ister misiniz? Almanya’da yaşayan Türkler sohbet için www.delisohbet.net’ı tercih ediyor. Gelin hep birlikte Almanya Sohbet  sohbetdunyasi ile neden tercih ediyor ve Almanya sohbet sitesmizde neler buluyor, neler var hep birlikte öğrenelim.

Sohbet Arayan Almanya Kızları

Sohbet Odaları

24 Saat Kesintisiz Türkçe Radyo Yayın

Canlı Radyo

Almanya’da Yaşayanlarla Doyasıya Sohbet

Amanya Sohbet etmek için bu güzel nezih ortamı seçiyor. Kaliteli bir ortam, seviyeli ve yetkin bir yönetim anlayışıyla www.delisohbet.net, diğer sohbet sitelerinden ayrılıyor. Farkı yaşamak, içten ve samimi sohbet ortamına bağlanmak için yapmanız gereken şey sohbet yazısının üstüne tıklamak. Sohbet yazısına tıkladıktan sonra istediğiniz bir nick/rumuz seçerek Almanya sohbet plusa hemen katılabilirsiniz. Almanya Sohbet Binlerce ziyaretçisiyle yeni insanlar tanıma fırsatı sunuyor… Ve üstelik ücretsiz sohbet edebiliyorsunuz. Paralı üyelik yok, tamamıyle ücretsiz sohbet. Biraz da Almanya’dan bahsedip yazımıza yavaş yavaş son verelim… İkinci Dünya Savaşı’ndan sonra, yenik düşen Almanya 1949’da iki ayrı devlet arasında bölüşüldü: Batıda Federal Almanya Cumhuriyeti, doğuda ise Demokratik Alman Cumhuriyeti. Orta Avrupa’da yer Almanya bir geçiş bölgesidir. Güneyi yüksek dağlarla (Bvyera Alplleri) kapalıdır, kuzeyi ise geniş bir düzlükle Kuzey Denizi’ne açılır. Ülkenin orta kısmı coğrafi bütünlükten yoksundur; akarsuların açtığı çığırlarla her yönde parçalanmış olan bu kesi, dağ kütlelerinden ve düz çanaklardan oluşan hafif yükseltili bir doğal bölgeler mozaiği durumundadır. Deniz kıyıları oldukça düzdür. Doğal girintiler bulunmadığı için ancak ırmak ağızları iyi liman olabilir. Ülkenin başlıca ırmakları doğudan batıya doğru Oder, Elbe, Weser, Ren ve Tuna’dır. Elbe’nin ağzında Almanya’nın en büyük limanı olan Hamburg Limanı bulunur. Yer yer kanallarla birbirine bağlanmış olan bu ırmakların hemen hepsinde geniş ölçüde suyolu taşımacılığı yapılır. Almanya’da iklim genellikle yağışlı ve serindir.

Alman Rüyası

Bu bölgelerde kısa zamanda ortak bir dile ve uygarlığa sahip bir ulus oluşturmuş ve bir devlet kurmuş olan Germen kavimleri oturur. IX. Yüzyılda başlatılan birlik hareketi, ancak 1871’de, yani bin yıl süren çabalardan sonra gerçekleşmiş. 1949’da ise Almanya yeniden ikiye bölünmüştür. İlk defa Şariman (Büyük Karl) başlıca Germen kavimlerini Batı Roma İmparatorluğu içinde bir araya getirmişti. Onun oğlunun ölümü üzerine Verdün Antlaşması (843), Ren’in ötesinde kalan toprakların tümünü Germen Ludwig’e verdi: Böylece  Almanya’nın ilk taslağı belirmiş oluyordu, ne var ki bu taslak, kısa sürede derbeyliğin (feodalite) etkisiyle bozuldu; toprağın prensliklere bölünmesi, merkezi otoritenin ufalanmasına yol açtı. İşte o tarihten başlayarak bin yıl süreyle Almanlar birbirine karşıt iki yola ayrıldılar: Birlik yanlıları ve bölgesel bağımsızlı yanlıları.

Alman Kültürü

Amanya, ozanları, filozofları, sanatçıları ve özellikle besteçileriyle Avrupa ve dünya kültürünün gelişimine önemli katkılarda bulunmuştur. XII. Yüzyıl ile XIII. Yüzyıl arasında ülke şövalyeliğin ve gotik sanatın altın çağını yaşadı (katedrallerin yapımı). Walther von der Vogelweide gibi büyük ozanlar, destan konularını işlediler. Yazarı bilinmeyen Nibelungenier Şarkısı (Siegfried’in serüvenlerinin öyküsü) Almanya’nın büyük halk destanı olacaktı. Yüzyıllar sonra Wagner bunu müziğe geçirecektir. XIV. yüzyılda, taşlama oyunlarıyla masal oyunlar (Afacan Till gibi) ortaya çıktı.

Luther’den Bach’a

Reform, XVI. Yüzyıla damgasını vurmuş; Martin Luther, İncil’i  Almancaya çevirmekle ortak bir Alman dilinin temellerini atmıştı. Thomas Münzer, yazılarında prenslere başkaldırmış köylülerin savunmasını yaptı. Resim alanında Dürer (Aynı zamanda  gravürcüdür) Grünewaid, Büyük Cranach ve Genç Holbein ile büyük bir dönem açıldı. XVII. yüzyıl sanat yönünden yoksul ise de (Otuzyıl  Savaşlarıdönemi), XVIII: yüzyıl Almanya için bir altın çağdır. Alabildiğine gelişen duygusallık kendini “Göz kamaştırıcılığa” kaptırmıştır, böylece mimaride “Barok Çağ başlamış, saray ve şapellerde, yeniden canlandırılmış, beride hem prensliğin, hem kilisenin hizmetindeki müzik, “Bach, Haendel ve Telemann ile oratoryolar, kantatlar ve çalgılar için sayısız besteler üretmiştir.

Alman Romantizmi

Lessing ile Wieland’dan sonra ve Hölderlin’den önce, görülmemiş yoğunlukta bir edebiyat patlaması, Goethe ve Schiller gibi iki büyük usta aracılığıyla, Alman klasisizminin kısa sürecek zaferini (1790-1805) belgemiştir. XIX: yüzyıl, Alman edebiyat ve felsefesinin “Büyük yüzyılı” dır. İlkin romantik yazarları, özellikle Novalis, Kleist ve Grimm’i görüyoruz. Sonra ilerici akımda oyun yazarı Georg Heine ortaya çıkıyorlar. Yüzyılın ikinci yarısı, Marx ile Engels’in büyük kuramlarının doğuşuna sahne oluyor. Bu dönem, Beethoven, Schubert, Büchner (Wozzeck) ile ozan Heinrich Schumann, Brahm ve Wagner ile müzik alanında da son derece önemli bir dönemdir. XIX. yüzyılın sonlarında yaşamış gerçekçi yazarların mirasçısı olan, ekonomik ve toplumsal sorunlara önem veren anlatımcılık (Ekspresyonizm) XX. Yüzyılda, tüm sanatlara ortak bir üslup verecek ve simgelere başvurarak acı gerçeği bir ölçüde yumuşatacaktır. Bu dönem Murnau ve Lang ile, Alman sinemasının da en parlak dönemidir.

Son Sözler

Almanya’nın uydu görüntülerini merak google maps ediyorsanız,ile bunu gerçekleştirebilirsiniz. Almanya’nın gökyüzünden nasıl göründüğünü görmek için buraya Yazımıza son verirken Almanya sohbet için hangi siteyi neden tercih ediyor öğrenmiş bulunuyoruz. Sizlerde Almanya sohbet odalarında keyfli vakit geçirmek, yeni insanlar tanımak isterseniz sohbet sitemize bağlanabilir ve sohbet odalarımızda keyifle sohbet edebilirsiniz. almanya coğrafyası  almanya iklimi , almanya kültürü, almanya sohbet , almanya sohbet odaları , almanya tarihi,almanya yer şekilleri ,sohbet , sohbet odala,mynet chat odası,almanya mynet chat odası

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir